Ekocentrum a Akvárium pri jazere Tisza

 
Navštívte našu webovú stránku: http://www.tiszataviokocentrum.hu/en/
 
  • Zbrusu nové Ekocentrum Jazerá Tisza v Poroszló, otvorilo svoje brány 28. apríla 2012 a nemôže sa dočkať, až Vám ukáže čarovný svet prírody druhého najväčšieho jazera v Maďarsku.

Centrum postavené na 2600 metroch štvorcových plochy zahŕňa aj obrie akvárium, teraz najväčšie v Európe.

  • Jazero Tisza zhora

Jazero Tisza je jedným z nejproměnlivějších jazier v krajine. Jeho bohatý svet prírody, farbisté zátoky a ostrovy a okolité osídlenie charakterizujú túto výnimočnú oblasť. V budove Ekocentra je inštalovaný veľkolepý plán jazera z “vtáčej perspektívy” o ploche 80 metrov štvorcových. Je tu tiež možnosť vystúpiť na 30 metrov vysokú vyhliadkovú vežu, ktorá ponúka nádherný panoramatický výhľad na jazero Tisza.

  •  3D zážitky

Vďaka neobvyklému technickému riešeniu projekčnej sály v 3D, možno spoluprežívať udalosti na plátne, ako sú napr. búrka na jazere Tisza alebo zblízka sledovať pozoruhodný lov rýb.

  • Oplatí sa prísť na celý deň!

Zaujímavým miestom Rekreačného parku je tiež biotop vytvorený pre rybárika riečneho. V prirodzenom prostredí je možné obdivovať tohto “kráľa lovu” s modro-oranžovým operením a nápadne dlhým zobákom.
Prostredníctvom skleneného tunela, aj pod vodou, je možné pozorovať činnosť tohto vtáka. Ďalšími zaujímavými miestami jazerného systému sú brlohy vydry riečnej. Neustále sa pohybujúce zvieratá behajú pod holým nebom špeciálne vedenú chodbou tzv. “BENEDIKTA XVI chodbou”. Môžeme tu pozorovať väčšinu dňa, dokonca aj pod vodou, plávajúce ryby v nádrži.

  •  Aktívne zábavu ponúka deťom nielen detské ihrisko, ale stojí zato vidieť aj kŕmenie kormoránov, korytnačku v bažine alebo obydlia vážky.

 

 Rezervujte si hotel alebo ubytovanie online na webovej stránke:

 

Webová stránka: http://www.tiszataviokocentrum.hu/en/
 

Otváracia doba:    Pondelok-Nedeľa  9.00 – 18.00 hod

 

 

Zdroj: www.tiszataviokocentrum.hu/en/